Сучасні охоронні системи для автомобілів чи будинку, звичайно, надійні і досить ефективні, але додатковий захист у вигляді GSM сигналізації ніколи не буде зайвою.
Невеликий пристрій здатний вчасно попередити власника про спробу проникнення в автомобіль або, приміром, в гараж, де він зберігається.
Принцип роботи
Навіть найпростіша GSM сигналізація, зроблена своїми руками, дає безліч переваг:
- по-перше, завдяки мобільному телефону (основному елементу системи), навіть у разі викрадення пошук автомобіля істотно спрощується;
- по-друге, при спробі проникнення в в будівлю відправляється повідомлення на запрограмований раніше номер телефону. Все, що необхідно власнику – своєчасно і правильно відреагувати на сигнал небезпеки;
- по-третє, собівартість всіх елементів конструкції мінімальна. Найчастіше можна укластися в суму до 300 грн.;
- по-четверте, при базових знаннях електроніки на збір схеми і випробування пристрою йде не більше декількох годин;
- по-п’яте, охоронна система буде працювати навіть при відсутності живлення – на вбудованому в телефон акумуляторі. При цьому час автономної роботи може досягати декількох днів.
GSM сигналізація
Залежно від складності схеми і ваших навичок, GSM сигналізація може мати таку функціональність:
- передавати повідомлення про різні події: відкривання дверей чи вікон;
- передавати повідомлення про рух в зоні дії сигналізації;
- передавати звук чи навіть зображення на ваш телефон;
- давати різні команди (наприклад, на відкриття воріт).
Кращі варіанти
Якщо автономна GSM сигналізація – це те, що вам потрібно, тоді вибирайте один з варіантів:
- купити GSM сигналізацію в магазині;
- змонтувати схему своїми руками.
У першому випадку ви отримуєте «чорний ящик» з повним набором функцій (залишається тільки зробити підключення). Придбати такий набір можна в магазинах на ринку (ціна від 1500 грн.) або ж замовити в китайських інтернет магазинах, де ціна за один такий набір буде складати від $50.
У другому – ви повинні робити все самостійно. Здавалося б, варіант з покупкою вже зібраної сигналізації виглядає більш реально, але є великий мінус – висока ціна.
Отже, якщо у вас є мінімальні навички в галузі електроніки, 100-200 гривень в кишені і трохи вільного часу, то краще все зробити своїми руками. Тим більше що складного нічого немає.
Процес створення сигналізації з мобільного телефону
З комплектуючих матеріалів знадобиться:
- кнопковий телефон (можна найдешевший, але робочий і з хорошим акумулятором)
- магніт
- дроти
- геркон
- простий вимикач.
Сам процес складання досить простий і складається з декількох простих етапів:
- Налаштуйте виклик необхідного номера (наприклад, свій мобільний) на одну з кнопок (Speed dial).
- Зніміть передню панель мобільника. Це необхідно для отримання доступу до контактної групи пристрої та підключення проводів.
Але тут може бути кілька варіантів:
- Функція прийому і відбою дзвінка знаходиться на одній клавіші. У цьому випадку один провід підпаюють саме до неї, а другий – до цифри, яку ви призначили для виклику необхідного абонента;
один провід підпоюють до цифри - Якщо ж під функції виклику і відбою задіяні різні клавіші, то необхідно до кожної з трьох клавіш підпаяти свій провід і використовувати трьох контактний геркон.
До слова, перевага такого монтажу в тому, що телефон буде відключатися разом із сигналізацією, що дозволяє істотно економити ємність батареї.
- Останній крок – установка магніту на двері (гаража або автомобіля), а також налаштування його роботи.

Подальший принцип дуже простий: при відкритті дверей контакти геркона розмикаються, а ви отримуєте дзвінок на ваш телефон з гаража (чи дачі) про проникнення зловмисника.
У ланцюзі геркона повинен бути передбачений перемикач, за допомогою якого GSM сигналізація буде включатися або відключатися власником. При цьому місце розташування такого вимикача можна вибрати самостійно. Головне, щоб тумблер не кидався в очі зловмисникам.
Більш наглядно схему підключення сигналізації можна переглянути на наступному зображенні, яке я знайшов в мережі:

Перевага такої системи, зібраної своїми руками – абсолютна автономність. Головне, що потрібно продумати – питання постійної підзарядки акумуляторної батареї. Для цього досить підключити зарядний пристрій телефону в мережу 220 в.
Недолік такої системи – невелика затримка в роботі, адже на виклик абонента має піти якийсь час.
Правила монтажу
В процесі монтажу такого пристрою необхідно враховувати кілька простих рекомендацій:
- по-перше, перед початком робіт вивчіть схему сигналізації gsm і чітко дотримуйтесь всіх рекомендацій. Якщо ви купили вже готовий пристрій в магазині, працюйте тільки за інструкцією;
- по-друге, встановіть блок управління (мобільний телефон) в безпосередній близькості від запобіжників (це
- істотно спростить підключення);
- по-третє, змонтуйте сигналізатори та інші датчики (якщо вони передбачені вашою схемою);
- по-четверте, акуратно викладіть дроти, щоб вони не заважали і не висіли над головою;
На завершення можу вам порекомендувати переглянути відеоінструкцію, в якій детально автор описує збір GSM сигналізації та основі мобільного телефону своїм руками.