Буржуйка хоч і має вже більш, ніж вікову історію, але не перестала бути дуже актуальним пристроєм для обігріву невеликих приміщень і сьогодні. Особливо вона популярна серед завзятих автомобілістів, які навіть у зимовий період не можуть відмовитися від удосконалень у своєму автомобілі, і тому проводять в гаражах весь свій вільний час. Нескладна буржуйка з газового балона стане для них справжнім порятунком.
Зміст статті
- Відео-приклад – буржуйка з двох газових балонів
- Інструменти і матеріали
- Підготовка балона
- Виготовлення вертикального варіанту буржуйки
- Горизонтальна буржуйка
- Буржуйка з балона невеликого розміру
- Комплексний варіант буржуйки з газового балона (відео)
Таку піч виготовляють не тільки з цілісних листів металу, але і різних металевих предметів, які здатні витримати жар від інтенсивного полум’я – це може бути бочка, фляга, труба або газовий балон.
Буржуйка з газового балона може бути виготовлена по-різному, і мати вертикальне чи горизонтальне розташування. Іноді цю піч роблять навіть з двох балонів, встановивши у вертикальному положенні один з них на інший, який орієнтований горизонтально.
Відео-приклад – буржуйка з двох газових балонів
Втім, варіантів чимало, і розглянувши різні можна вибрати той, який буде зручнішим в експлуатації, і прийнятним в простоті створення. Наприклад, ми вже раніше розповідали як зробити з газового балону мангал.
Природно, для виготовлення печі-буржуйки з балона потрібні деякі інструменти і матеріали, а також певні навички роботи з ними.
Інструменти і матеріали
З інструментів необхідно приготувати:
- Зварювальний апарат (200А);
- Шліфмашинку – «болгарку», краще з дисками діаметром не менше 180 мм;
- Електроди;
- Круги для шліфування й відрізання металу;
- Молоток, очищающий шлак від зварювання;
- Щітку з металевою щетиною;
- Метр складной, рулетку, крейда або маркер для розмітки;
- Дриль і свердла потрібних діаметрів;
- Зубило, молоток звичайний і плоскогубці.
З матеріалів, крім одного чи двох газових балонів, необхідно придбати:
- Лист металу, товщиною не менше трьох міліметрів – він стане в нагоді для влаштування вручений плити і зольника;
- Готові чавунні дверцята, або ж їх теж можна виготовити самостійно з металевого листа або вирізаного з балона шматка металу;
- Труби для димоходів;
- Куточок металу або товсту арматуру – вони потрібні для виготовлення ніжок і колосника. Останній можна придбати в готовому вигляді (з чавуну) або створити його за допомогою отворів, просвердлених в дні балона.
Тут же потрібно відзначити, що для виготовлення такої грубки підійде як стандартний газовий балон, так і балон невеликого розміру.
Як говорилося вище, пічка з балона може бути вертикальною і горизонтальною. Вибрати потрібну можна виходячи з кількості місця, відведеного для установки буржуйки і зручності її експлуатації.
Підготовка балона
Правильна підготовка балона – це дуже важливий захід перед початком роботи, особливо якщо буржуйка робиться з ємності, в якій не так давно перебував газ. Так як залишки газу можуть залишатися всередині, при різанні, яке супроводжується іскрами, балон може вибухнути.
Тому спочатку необхідно відкрутити вентиль, розташований зверху балона і звільнити прохід для виходу залишків газу – ця процедура потребує деякого часу. Краще залишити ємність у відкритому стані на ніч на відкритому повітрі або в добре провітрюваному нежитловому приміщенні, а ще краще – заповнити його водою до самого верху.
Далі, балон перевертають балон і зливають конденсат. Він має дуже неприємний запах, тому цей процес також не можна проводити в приміщенні, де проживають люди.
Промита ємність вже не містить ніякої вибухонебезпечності при роботі з нею, і можна сміливо приступати до процесу різання.
Виготовлення вертикального варіанту буржуйки

При виготовленні цієї моделі, балон встановлюється в звичайному для нього положенні, горловина повністю зрізується і потім проводиться розмітка за допомогою рулетки і маркера.

Далі із застосуванням шліфмашинки (можливо – за допомогою газового або плазмового різака, у кого вони є) вирізаються отвори для влаштування топки і піддувала.

Наступним кроком йде пристрій колосника між камерою топки і піддувалом. Так як цей елемент потрібної форми і розміру знайти складно, його роблять з арматури. Її нарізують відрізками потрібного розміру і приварюють на заздалегідь зазначене місце.
Далі встановлюються дверцята – для їх виготовлення відмінно підійдуть вирізані шматки металу. Їх встановлюють на приварені до корпусу балона петлі.
На дверцята потрібно обов’язково встановити засувки або клямки – вони повинні надійно утримувати стулки під час топки.
У верхній частині балона, при бажанні, можна влаштувати невелику варильну поверхню. Вона завжди знадобиться для того, щоб приготувати каву або чай або підсмажити яєчню. Ця панель виготовляється з металевого листа.

На фото представлений варіант підготовчої основи не просто для варильної панелі, а для установки зверху ємності для підігріву води, зробленої за типом самовара. Труба, що виходить з топки, проходитиме через ємність з водою, нагріваючи її.
Всі шви, якими привариваются будь-які деталі печі, повинні бути герметичні.
Димохідна труба може бути встановлена у верхню частину печі або бічну стінку. З приміщення димар виводиться через стіну будівлі або дах.
Таке розташування газового балона допомагає заощадити площу приміщення, так як піч виходить компактною і акуратною. Особливо вона добре підійде для гаража або маленької кімнати на дачі.
Горизонтальна буржуйка
Інший варіант грубки з балона, який розташовують горизонтально, теж має свою перевагу – на ній можна влаштувати велику варильну панель, яка буде здатна не тільки розігріти чай, а й приготувати обід.
Для того щоб конструкція буржуйки стояла рівно та найдіно, для неї варять з куточка надійну підставку, і після завершення роботи закріплюють на ній готову грубку за допомогою точкового зварювання.
Роботу над балоном починають також з розмітки, після чого вирізається квадратний отвір для установки дверцята і круглий – для пристрою димовідводів труб.
У дні майбутньої печі висвердлюють отвори, які будуть виконувати роль колосника, а під ним з листа металу приварюється короб, в який зсипатиметься зола.
Ця ж камера буде піддувалом, тому на неї встановлюють регульовані дверцята, щоб можна було зменшити або збільшити приплив повітря, для встановлення потрібної тяги.

Дверцята для цієї печі можна виготовити самостійно, ошпаривши вирізану з балона частину, а можна встановити готову чавунну деталь, яка вже має раму. Другий варіант встановити буде простіше, і він вже забезпечений клямкою для надійного закриття топки.
Після установки дверцят, буржуйка закріплюється на підставці або до неї приварюються ніжки потрібної висоти.
Потім приварюється патрубок, на який буде встановлений димохід з труб.Він може виводитися також через стіну або покрівлю.
Буржуйка з балона невеликого розміру
З маленького балона теж можна спорудити піч буржуйку. Її виготовляють за тим же планом, що і грубку з горизонтально покладеного балона.
Але в даному варіанті замість просвердлених отворів у дні буржуйки, встановлюють чавунний колосник. для нього вирізане вікно потрібних розмірів.
Піддавали в комплексі з колосником приварюється наступним чином.
Далі на коробку зольника привариваются ніжки, конструкція перевертається і зверху встановлюється, і кріпиться зварюванням патрубок для димоходу.
Після завершення роботи над буржуйкою її встановлюють на постійне місце і виводять димохід на вулицю.
Комплексний варіант буржуйки з газового балона (відео)
Запропоновані варіанти – це лише мала частина того, що придумано народними майстрами. Подивіться, як умілець поєднав в одній буржуйке цегляну кладку і газовий балон:
Якщо є базові поняття про роботу з вищеописаними інструментами і всі необхідні матеріали, можна спробувати виготовити цю зручну, а іноді і незамінну піч самостійно. Зробивши її своїми руками, можна заощадити досить велику суму, а також змусити функціонувати вже непотрібний газовий балон. Найголовніше – відповідально підійти до цієї роботи і робити її не кваплячись, виконуючи уважно кожну дію.
клевый сайт смотрите здесь зеркало мостбет
Онлайн магазин Яндекс кошельков – Онлайн магазин Qiwi кошельков, Yandex кошельки
ключи от игр для раздач – ключи от игр Steam, ключи от игр Steam
Продать dota 2 выгодно – Продать вещи Steam выгодно, Продать dota 2 выгодно