Мухи – двокрилі членистоногі комахи, абсолютно заслужено вважаються найбільш настирливими і надокучливими, деякі з видів яких відрізняються неприємними і болючими укусами. До того ж всі представники цих літаючих паразитів є злісними переносниками різних інфекційних захворювань і яєць гельмінтів. У даній статті буде розглянута пастка для мух як один з видів боротьби з цими шкідливими комахами.
Зрозуміло, починати боротьбу з мухами, які воліють відкладати яйця в місцях скупчення різних відходів, на звалищах, в сміттєвих баках, у фекаліях людей і тварин тощо, необхідно з підтримки в житлових приміщеннях чистоти. Крім того, слід подбати про те, щоб закрити доступ цим шкідливим «сусідам» доступ до продуктів, а також до ємності з харчовими відходами.
Потрібно також використовувати можливі способи для перекриття каналів проникнення мух в квартиру або будинок – встановити протимоскітні сітки на вікнах, двері на балкон або терасу.
Боротьбу з уже залетівшими в приміщення дорослими комахами кожен веде тими методами, які йому здаються найбільш зручними, ефективними і прийнятними – вбиває хлопавкою, обробляє інсектицидами або застосовує будь-які пастки.
Основні види пасток
Всі вживані в наш час пастки можна розділити на кілька різних груп:
- саморобна пастка для мух;
- електричні пристрої;
- приманки з інсектицидами;
- липучки.
1. Власними руками можна зробити і отруйні принади, і механічні пастки, і липучки. Існує кілька досить відомих способів, давно відомих і досить ефективних.
а) Для виготовлення липучки потрібні смуги або аркуші паперу, на які потім потрібно нанести один з нижче наведених складів:
- 20 г каніфолі;
- 20 г касторової олії;
- мед або солодке варення.
- 100 г каніфолі;
- 50 г касторової олії;
- 25 г скипидару;
- варення або мед.
Кетамін змішують з каніфоллю на паровій (водяний) «бані», потім додають інші інгредієнти, складом просочують папір і розміщують пастки своїми руками в приміщеннях, що піддаються нападам мух.
б) Годівниці-приманки з отруйними речовинами також нескладно приготувати власноруч, ретельно перемішати всі компоненти і намазати суміш на невеликі аркуші щільного паперу, які потім потрібно розкласти на тарілочки з невеликою кількістю води. Така пастка-приманка, яка містить інсектициди, готується по одному з наступних рецептів:
- Чорний мелений перець – 10 г;
- цукровий пісок – 10 г;
- молоко – 150 мл;
- Цукровий пісок – 60 г;
- дихромат калію (калієвий хромпик) – 20 г;
- вода – 500 г;
- етиловий спирт – 40 г.
в) Механічна пастка для мух, зроблена своїми руками, як правило, – виріб вельми хитромудрий. Народними умільцями придумано величезну кількість різних винахідливих і дотепних пристосувань, наприклад, ось деякі пастки для вилову мух:
- На прутик, встромлений в пісок, надіти пакет з поліетилену догори дном, на нижній край (загорнутий всередину) покласти приманку. Коли багато мух залетить у пакет, перетиснути нижній край пакета, мухи при цьому злетять вгору і виявляться закупореними в пастці, потім залити пакет водою з милом або ацетоном.
- У пластиковій пляшці зробити отвори трохи нижче горлечка, вставити в них трубочки, всередину пляшки покласти (налити) приманку. Мухи будуть проникати в пляшку через трубочки і не мати можливості вибратися з неї.
- Залити в скляну банку солодкий розчин з додаванням мила. Мухи неминуче опиняються в липкій рідині, навіть злегка намочивши крила, і гинуть в ній.
2. Електричні пастки для мух – ефективні, абсолютно нешкідливі для людей пристрої, що мають певні переваги перед іншими способами боротьби з цими шкідливими і настирливими комахами.
Пастки для мух на електричній основі роботи даного виду пасток (різними виробниками випускаються відрізняються зовні конфігурації цих приладів) закладені принципи приманювання літаючих комах, мух, гедзів, комарів і ос світлом, а потім враженя їх розрядом струму. У цьому пристрої використовуються ультрафіолетові (актинічні) лампи, що не мають шкідливого впливу на життя і здоров’я людей. Комахи потребують світла, а підлітаючи, потрапляють на металеву решітку, яка знаходиться під напругою.
Плюси використання електричних пристроїв:
- безпека по відношенню до людей і домашніх тварин;
- економічність (прибрати прилад один раз, немає необхідності витрачатися на інсектициди, а споживання електрики у даного пристрою незначне);
- робота приладу може тривати цілодобово, вражаючи комах, що ведуть нічний спосіб життя.
Недоліками даної пастки від мух можна вважати тільки необхідність захисту дітей і домашніх вихованців від зіткнення з пристроєм, а також небажане застосування даних приладів у приміщеннях, де тривалий час перебувають люди.
3. Приманки з отруйними речовинами – також ефективний спосіб боротьби з мухами. Для цієї цілі використовуються різні інсектицидні пастки. Особливо широке застосування останнім часом отримали пастки-контейнери, що містять речовини-аттраканти, принаджуючі комах (в тому числі і феромони мух), а також отруйні хімікати, дія яких починається після додавання у вміст м’якої упаковки невеликої кількості води. Пастка вважається одноразовою, тобто, після її заповнення (а вона може вмістити до 20 тисяч особин), контейнер потрібно викинути. Але працює дана приманка-пастка досить довго, до півтора місяців, і досить буде тільки додавати зрідка воду, у міру висихання.
4. Липучки для лову мух – недороге, найбільш звичний і знайомий засіб. Дану пастку можна придбати в будь-якому господарському магазині, розгорнути згідно інструкції, нанесеної на упаковці, а потім закріпити під стелею в приміщенні, найбільш «відвідуваному» мухами. Вже незабаром на липкій поверхні будуть виявлені настирливі комахи. Навіть злегка зачепивши липку поверхню, вони вже не зможуть вирватися з пастки.
Боротися з мухами обов’язково потрібно, унаслідок їх надзвичайної плодючості, живучості і величезної шкоди – здатності переносити і поширювати найважчі інфекційні захворювання.
Читайте та подавайте власні безкоштовні оголошення Золотоноша в будь-який для вас зручний час. Оголошення про роботу, нерухомість, автомобілі, техніку, мобільні телефони та багато чого іншого.