Сьогодні, майже всі будинки підключені до кабельного або супутникового телебачення, і практично всі канали йдуть в хорошій якості. Але, що робити якщо ви просто знімаєте квартиру або проживаєте у сільській місцевості? Тут на допомогу прийде саморобна антена для Т2 цифрового телебачення – як надійна і недорога альтернатива заводської. Як вона робиться своїми руками, читайте далі.
Щоб зробити вказаний пристрій, доведеться використовувати фанеру 550 на 70 мм, кілька саморізів, і мідний сорока-сантиметровий дріт завдовжки в 40 см (центральна жила – 4 мм в діаметрі).

Основою виробу слугує дощечка. Далі наріжте 8 шматочків дроту, довжина яких становить 375 мм, при цьому вони повинні бути зачищені в центрі на 20-30 мм. Це необхідно для забезпечення гарного контакту в передачі сигналу.
Тепер, виріжте 2 проводка, довжина яких становить 220 мм і спираючись на розміри дощечки їх слід зачистити там, де будуть з’єднання. Після цього, залишилися проводки (вісім штук), потрібно вигнути так, щоб вони придбали «V»-подібну форму.
Спершу, слід зайнятися покупкою спеціального ТВ штекера, після чого ним повинні бути з’єднані антена і кабель. Це, досить легко. Настільним паяльником штекер прикріплюється до дроту. Установка цього кабелю виконується поверх нижнього з’єднання приладу. На цьому етапі, виробництво антени можна вважати закінченим. Вона вже готова для включення.
Варіант №2. Цифрова ТВ антена Т2 з жестяних банок
Тут, ми не будемо користуватися готовим пристроєм як основою. Прилад буде повністю зібраний з підручних засобів. Саморобна антена для Т2 з жестяних банок буде виглядати так:
Що нам потрібно:
- дерев’яний тремпель;
- скотч або ізоляційна стрічка;
- паяльник;
- дві жерстяні банки;
- декілька метрів дроту (приблизно 3-5 м);
- ТВ штекери.
Для початку, потрібно провести доопрацювання стандартного телевізійного кабелю. Щоб це зробити, потрібно злегка надрізати його м’яку оболонку. Під оболонкою ви побачите сріблясту «фольгу». Цей матеріал покриває кабель декількома шарами. З цієї причини, щоб побачити сам провід, ви повинні відрізати близько 10 см з краю. Після цього, слід скрутити шар фольги, для того, щоб “оголити”середній провід кабелю приблизно на 10 мм. До іншого кінця шнура підключається ТВ штекер, який підключається до телевізора.
З кабелем закінчили, на черзі банки. Якщо говорити про розміри, то щоб прийняти цифровий сигнал вистачить жерстяної ємності, обсяг якої 750-1000 мм. До однієї банки кріпиться той кінець дроту, який з «фольгою» (в іншому випадку, або відображення каналів буде некоректним). На другу банку прикручується середній провід ТВ кабелю. З’єднувати кабель і банки я рекомендую паянням. У разі закріплення проводу за допомогою скотча, швидше за все, виріб не буде працювати.
Читайте також: як переробити “польську” антену для Т2
Єдиним варіантом застосування подібного матеріалу, є випадок, коли банки встановлюються поверх тремпелю. Однак, і тут не можна відступати від технології застосування. А саме – розташування банок повинне утворювати пряму лінію. Бляшані ємності повинні розташовуватися на відстані близько 7-8 см одна від одної.
От і все, саморобна антена для цифрового телебачення готова. Тепер можна зайнятися пошуком відповідного сигналу і закріпленням вашого пристрою. Така антена дозволить вам переглядати від кількох каналів і аж до 30, якщо сигнал буде належної якості.
Відео: як зробити антену Т2 своїми руками для телевізора: