Тримач для викруток своїми руками

70dfc2cs-960
Сьогодні невеликий майстер-клас: як зробити тримач для викруток своїми руками – простий але ефективний варіант.

Зберігання викруток окрема тема в майстерні. У когось вони лежать у шухляді столу, у кого-то на поличці, бувають спеціальні затиски, кріплення для стін, бувають підставки …

Але на мою думку інструмент повинен бути на видному місці  і завжди доступний на відстані витягнутої руки, та так щоб його можна було легко взяти і поставити на місце. Всім цим вимогам задовольняє пропонований варіант полички-тримачадля викруток.
Матеріал для полички фанера – 9-ка – з неї робимо основу для підвішування на стіну і товстіша фанера -20 мм. – для самих, власне, викруток.

Розміри – для початку беремо смужку товстої фанери в якій розмічаємо майбутні отвори під ваш набір викруток. Розміри не наводжу, оскільки  кількість викруток та їх розмір у всіх різний. Шириною планка повинна бути  під викрутку, паз і пропив, по довжині – під всі викрутки, і ручки їх не повинні заважати одна одній.

1. Отже в розміченій смузі фанери 5 на … см. Свердлимо спочатку пази – поглиблення під кожну викрутку свердлом фостнера, а потім і наскрізні отвори для кожної викрутки. Свердло можна вибрати одне або використовувати декілька з невеликим запасом.

e49089958a

2. На наступному кроці потрібно зробити пропили до кожного отвору. При такому варіанті викрутки тримаються на поличці досить жорстко.

c2c3c29c5a

3. Після того як всі пропили готові їх краї потрібно закруглити, щоб вийшли своєрідні пази. У них не потрібно цілитися кожен раз коли вішаєш викрутку.

c3ddc3f063

4. Завершальний етап шліфування та збирання всієї конструкції. Планку для викруток прикручуємо на шурупи до основи з 9 мм. фанери. Якщо бажаєте можна пофарбувати або покрити лаком.

514ebc

5. Про кріплення. Поличка в принципі готова і можна вішати її на стіну. Але зроблю невеличкий відступ – при виготовленні цієї полички для викруток використовувалося саморобне кріплення на «французьку планку» Це дуже простий і ефективний засіб для підвішуючи всього що завгодно – досить розпиляти планку під 45 градусів одну частину прикрутити на стіну, а другий, відповідну на основу полички. Так тримач для викруток стане ще й швидкознімним і зможе пересуватися по стіні.68dfc2cs-960

Але ми відхилилися від теми, закінчу розповідь про секрет тримача – чому ж викрутки не випадають? Справа в тому що на ручці багатьох сучасних викруток є виступ, показаний червоною стрілкою. Під них і робилися спеціальні пази в планці, показані зеленим. Завдяки цій конструкції викрутки надійно сидять в тримачі якщо їх нахилити або навіть взагалі перевернути.

e8dfc2cs-480

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.