Світлодіодне LED підсвічування кухні своїми руками

o9h1mWaT

Освітлення кухні, до недавнього часу було цілком звичайною справою, так як вибір джерел світла був не особливо широкий, але з недавнього часу ситуація кардинально змінилася. Безліч простих і в теж час оригінальних рішень припало до душі більшості дизайнерів, які отримали можливість створювати різні акценти за допомогою різниці в освітленні. Сьогодні найбільш цікавим освітлювальним приладом є світлодіодна стрічка, яку віднедавна можна придбати практично в будь-якому магазині будматеріалів. Підсвічування кухні світлодіодною стрічкою – це одне з найбільш неординарних варіантів освітлення, яке створить в приміщенні неповторну атмосферу романтизму і оригінальності.

podsvetka-na-kuhne-svetodiodnoy-lentoy-600x450

Монтаж світлодіодного освітлення – досить простий процес, однак тут, як і в будь-якому іншому справі, необхідно дотримуватися передбачений порядок робіт і враховувати різні тонкощі. Наша інструкція + відео про те, як встановити світлодіодну стрічку на кухні своїми руками допоможе вам здійснити монтаж без будь-яких непорозумінь і врахувати всі найбільш важливі моменти.

СВІТЛОДІОДНІ LED СТРІЧКИ

podsvetka-dlya-kuhni-led

 

Даний тип освітлення заснований на напівпровідникових діодах, які можуть бути різної потужності – відповідно, чим вище буде потужність діодів на стрічці, тим яскравіше буде освітлення. Вони бувають різних кольорів, якому саме відтінку віддати перевагу – вирішувати вам, проте варто врахувати, що ціна білих діодів трохи вище за інших. Також це один з найбільш економічних джерел світла на сьогоднішній день – їх застосування у освітленні приміщення істотно зменшить витрату електроенергії.

ПРИДБАННЯ КОМПЛЕКТУЮЧИХ

podsvetka-kuhni-svetodiodnoy-lentoy-600x450

Світлодіодні стрічки поставляються у вигляді котушки, стандартна ємність якої становить 5 м. При придбанні стрічки в магазині слід звернути увагу на щільність розташування діодів – чим менше кількість припадатиме на один квадратний метр, тим більше будуть темні проміжки при включенні. Стрічки з підвищеною яскравістю можуть містити в собі до 240 діодів на 1 м. Другий параметр, на який слід звернути увагу при покупці – це тип діода, який складає її основу. Діод може складатися з одного кристала або ж з трьох – останній варіант перевершує свій аналог по світловіддачі.

Також для монтажу LED стрічки ви повинні мати:

  • Диммер – пристрій необхідний для регулювання яскравості;
  • Блок живлення – світлодіодні стрічки працюють від 12 або 24 вольт і відповідно з цим необхідно підбирати відповідний блок живлення;
  • Підсилювачі – в деяких випадках потужність діммера може виявитися недостатньою для коректної роботи діодів;
  • Профіль для стрічки – необхідно підбирати профіль, паз якого буде збігатися з шириною стрічки;
  • Елементи кріплення – саморізи і свердла;
  • Дриль з насадками або шуруповерт;

БЛОК ЖИВЛЕННЯ

svetodiodnaya-lenta-dlya-podsvetki-kuhni-600x450

 

При виборі блоку живлення крім вольтажа слід звернути увагу на його потенційну потужність – вона повинна з лишком покривати споживану потужність стрічок, які будуть підключатися. Тобто блок живлення повинен бути потужнішим номінального необхідного навантаження як мінімум на 20%. Конструкційні особливості блоків живлення полягають в способі охолодження – існує два варіанти: активне і пасивне охолодження. Плюси активного охолодження полягають в ефективному зниженні температури робочих частин блоку навіть після довгих годин роботи. Воно здійснюється за допомогою кулера(-ів), які забезпечую безперервне повітряне охолодження. Мінуси блоків з активним охолодженням це великі габарити і шум від кулерів. Відповідно блоки з пасивним охолодженням мають меншимі розміри, безшумність, але в теж час нагріваються на порядок сильніше. Зверніть увагу! Чим потужніше буде блок живлення, тим більше він буде мати потребу в охолодженні. Якщо ви купуєте стрічки блок живлення, потужність яких перевищує середнє значення – краще віддати перевагу моделі з активним охолодженням.

ДИММЕР І ПІДСИЛЮВАЧ

dimmer---foto-600x225

Диммер – це пристрій з послідовним підключенням, за допомогою якого здійснюється регулювання яскравості світлодіодної стрічки. До його складу входить потенціометр, який запам’ятовує останнє задане значення освітленості. Якщо загальна потужність стрічки перевищує допустиме значення диммера або ж для живлення використовуються кілька блоків живлення, в комплекті до нього встановлюється підсилювач.

МОНТАЖ ЩИТКА

В першу чергу здійснюється монтаж комплектуючих, які відповідальні за живлення стрічки: диммера, блоків живлення і підсилювача. Найчастіше всі елементи розташовуються усередині герметичного щитка, який приховає цю конструкцію від сторонніх очей. Зверніть увагу! Якщо диммер містить в комплекті пульт ДУ, то його монтаж в закритий щиток небажаний, так як він буде ізольований від інфрачервоного сигналу. У даному випадку необхідний зовнішній монтаж діммера або ж винос інфрачервоного порту.

МОНТАЖ СТРІЧКИ

При монтажі слід враховувати кілька моментів: Монтаж профілю бажано здійснювати на деякому відступі від стелі – таким чином, збільшується світловіддача, і освітлення буде більш яскравим. Кутові з’єднання буде найлегше обрізати за допомогою ножа. Місцезнаходження профілю щодо землі вам вкаже стелю, який повинен використовуватися в якості основного орієнтира. Його фіксація здійснюється за допомогою саморізів. Більшість стрічок має самоклейну основу і з їх фіксацією на профіль не повинно виникнути жодних труднощів. Єдине що слід врахувати – це очищення та знежирення поверхні перед наклейкою стрічки.

Зверніть увагу! Якщо профіль не містить отворів заводських отворів, то їх необхідно попередньо просвердлити і тільки потім приступати безпосередньо до їх монтажу. Незважаючи на невелику товщину металу, свердління в процесі кріплення може створити певну похибку.

ПІДКЛЮЧЕННЯ СТРІЧКИ

Потенціал блоків живлення в більшості випадків розрахований на 5 метрів світлодіодної стрічки, які також випускаються саме в такому обсязі. При послідовному підключенні двох і більше стрічок, буде знижуватися напруга і, відповідно друга і третя стрічки будуть горіти менш яскраво. У зв’язку з цим послідовне з’єднання стрічки неприпустимо. Так як в даному випадку мова йде про освітлення цілої кімнати, то п’ятьма метрами обійтися у вас не вийде. Підключення декількох відрізків великої довжини має здійснюватися за допомогою паралельного підключення. Тобто перша і всі наступні за нею стрічки підключаються безпосередньо до диммерів, а не один за одним. Так, ви уникнете перегріву діодів і тьмяного світіння в міру віддалення від джерела живлення. Таким же чином підключають кілька блоків живлення – посередником між диммером і другим блоком буде служити підсилювач.

ПІДСУМОК

За допомогою світлодіодного освітлення ви зможете перетворити свій інтер’єр і створити оригінальну атмосферу. Завдяки своїй економічності і незвичайному дизайну світлодіодна стрічка для підсвічування кухні є одним з найцікавіших варіантів освітлення на сьогоднішній день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.