Теплиця своїми руками з ПВХ труб

222

Поставити у себе на ділянці теплицю мріє кожен другий дачник. Завдяки теплиці, можна почати набагато раніше сезон вирощування овочів і зелені. У теплиці навіть влітку рослини набагато краще ростуть, ніж на відкритому ґрунті. Адже в теплиці рослини захищені від кислотних дощів, різних викидів, а також різких перепадів температури, що буває навіть влітку, сильних вітрів, граду та інших катаклізмів, які стали дуже частими гостями на наш город. Тому теплиця на городі часом навіть необхідна, адже в ній можна почати вирощувати розсаду для городу, і завдяки цьому висадити у відкритий ґрунт вже практично дорослі культури, які швидко наберуть силу і ріст і дадуть урожай.
Правильне встановлення  теплиці

20120810002459

Отже, спочатку нам треба визначитися як саме буде працювати теплиця – або цілий рік, тобто з розрахунком на те, що взимку вона теж буде служити. У такому випадку теплиця повинна бути зимова теплиця то треба враховувати що в такому варіанті споруда повинна отримувати максимальну кількість світлової та теплової енергії в зимовий період. У такому випадку теплиця встановлюється зі сходу на захід.

kak_postavit_teplicu_po_storonam_sveta
Розташування зимової теплиці

 

При цьому необхідно пам’ятати, що з південного боку поруч не повинно бути дерев, високих будівель і парканів. Інакше в зимовий період, як ми знаємо сонце піднімається всього на 30 градусів, і будь-яка невисока перепона буде створювати тінь на теплицю. А в зимовий період, коли і так мало сонце, не варто втрачати жодного зимового промінчика. Тому перед тим як Ви вирішите зробити теплицю своїми руками, потрібно визначитися, в який період Ви будете нею користуватися, і як і в якому місці буде виконуватися установка теплиці.

У випадку, якщо теплиця буде експлуатуватися з ранньої весни до осені, то в такому випадку слід встановити теплицю з півдня на північ. У літній період така теплиця буде менше перегріватися.

20120810002459
Розташування весняної та літньої теплиці

У нашій статті ми розглянемо одну з найпопулярніших типів теплиць – це арочні теплиці. Завдяки простоті конструкції, а також застосуванню сучасних світлопрозорих матеріалів як стільниковий полікарбонат, теплиці в збірці і установці прості і надійні.

Для початку підготуємо майданчик для теплиці, пам’ятаємо, що вона повинна бути рівною. В ідеалі добре, коли під теплицю робиться фундамент, або хоча б дерев’яний несучий каркас. Але і в разі відсутності таких установку теплиці можна виконати навіть на ґрунт. Для цього до теплиці робляться якоря, які закопуються в землю і до яких кріпиться нижній пояс теплиці

Вибір труб

Найчастіше виготовляється теплиця з поліпропіленових труб, адже такий матеріал при великій міцності має невисокі ціни. Для самостійного зведення знадобиться лише пару годин вільного часу.
Найкраще для створення теплиці з пластикових труб використовувати товстостінні труби, що мають наступні параметри:

  • внутрішній діаметр – 1,7 см;
  • зовнішній діаметр – 2,5 см;
  • товщина стінок – 0,4 см.

223

Спочатку на землю встановлюється дерев’яна рамка, що має прямокутну форму. Її призначенням є фіксація пластикових труб, які найкраще закріплювати на внутрішній стороні. Для кріплення використовуються саморізи або дротові анкери.

224

Далі виконується монтаж кілочок, на які в подальшому буде встановлюватися зібраний каркас теплиці з поліпропіленових труб. В якості альтернативи кілочків можна взяти арматуру довжиною 50 сантиметрів. Вона закопується в землю на третю частину.

225

Установка труб на штирі (кілочки). Самостійно зігнути трубу часто досить важко, тому необхідно звернутися за допомогою до родичів, друзів або сусідів по дачній ділянці. Оптимальний радіус кривизни визначається методом підбору.

226

Кріплення труб до каркаса повинно виконуватися за допомогою саморізів по дереву.

227

Зміцнення кутів теплиці для збільшення загальної жорсткості.

228

Теплиця з труб після установки основного каркасу зміцнюється додатковою трубою зверху (можна пустити і ще з одну по боках), яка повинна розташовуватися уздовж центру всієї конструкції. Такий запобіжний захід зробить парник більш стійким по відношенню до поганої погоди. Кріпити краще пластиковими стяжками.

229

Загальний вигляд готового каркаса.

Покриття. Плівка.

Зверху теплицю накриваємо плівкою. Зазвичай плівка продається в рулонах, шириною 1,5 м, одинарна або подвійна. Але зустрічається плівка, складена вчетверо. З боків теплицю можна покрити агроволокном – такий собі дихаючий матеріал.

Також в якості покриття може використовуватися звичайна, повітряно-бульбашкова або армована плівка, або взагалі можна використовувати прозорий полікарбонат.

300

Кріплення плівки до теплиці.

301

Все готово! Можна висаджувати розсаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.