Підставка для паяльника

oformlenie

Будь-яке робоче місце має відповідати не лише характеру людини, яка на ньому працює, але і принципам естетики та ергономіки. Міркувати і дискутувати на цю тему можна нескінченно довго. Я лише вирішив зібрати і викласти корисні поради.

Тримач припою
Багато радіоаматорів застосовують дротяний припій для збірки своїх пристроїв. Звичайно, кожен поводиться з ним як уміє, але дозвольте зауважити, що коли залишається маленький шматочок дротяного припою, то стає важко його використовувати. В руках тримати гаряче, а просто покласти на щось – незручно.

Безумовно, у кожного радіоаматора є багато хитрощів, як вийти з положення в такій ситуації. Можна, на приклад взяти припій пінцетом чи чимось на зразок нього.

Звичайно, досвідчені радіоаматори знають таке пристосування як «третя рука», і нічого нового я їм не відкрию, але хоч продемонструю, як можна ще її використовувати.

Так як, кожен радіоаматор може оформляти підставку під паяльник як йому заманеться, прошу не судити строго дизайн моїх підставок, а лише звернути увагу на декілька корисних деталей.

oformlenie-podstavki-pod-payalni1
Підставка під паяльник з тримачем для припою

 

Як видно пристосування дуже просте, це затиск типу «крокодил» який припаяний до саморізи і вкручений в дерев’яну планку. Це дуже зручно і вельми оригінально виглядає.

oformlenie-podstavki-pod-payalnik2

Зручне використання каніфолі
Також рекомендую взяти до уваги ось ще що: для того що б не вигадувати спеціальну чашечку для припою я використовую кришку від каніфолі. Я її просто прикручую болтиком або саморізом, а саму каніфоль, потім використовую як кришку малюнок № 3

oformlenie

Очищувач жала
При перевищенні номінальної температури, будь-яке, навіть дуже хороше жало починає обгорати. І якщо у вас немає можливості підібрати оптимальну робочу температуру, то нічого не залишається, як просто зчищати гар з жала.

Я передбачив для цього процесу елементарне пристосування:

56576

Виготовити очищувач жала можна з заліза, жерсті – чого завгодно, що є під рукою головне, що б воно не плавилося. При використанні такого пристосування у вас розв’язані руки. Просто прикрутіть саморізами до вашої підставки під паяльник, знімайте гар з вашого паяльника швидко і просто.

oformlenie-podstavki-pod-payalnik55-

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.