Як зробити фоторамку з картону

mainphoto_650_

У цій інструкції я розповім і покажу як можна зробити зі звичайного картону цікаві та оригінальні рамки для фото. Картон можна використовувати будь-який, з будь-яких старих коробок з гофрокартону, які ви зможете знайти у себе вдома.

Ідея з’явилася сама собою. Я завжди любив робити колажі, спочатку колажі з Арнольдом Шварценеггером, потім з просто красивими дівчатами з журналів :) Так, мені тоді було зовсім мало років, і я цим захоплювався.

У той же час я переглядав багато різних фото рамок, для колажів мені хотілося щось особливе, і в голові поступово почали з’являтися свої ідеї, які хотілося втілити в життя. Раніше я вже розповідав про ідеї створення фоторамок з підручних матеріалів.

А так як у мене було багато картону (завжди думав що з нього можна буде зробити щось цікаве), я вирішив зробити з картону фоторамки.

Весь процес у мене зайняв приблизно 4 тижні, і в мене накопичилося багато матеріалу, яким я хотів би з вами поділитися.

Крок 1: Фоторамки які я зробив

896876876

 

Перш ніж почати розповідь, викладу фото рамок які я зробив. Як бачите, всі вони досить різні і унікальні.

Крок 2: Картон або гофрокартон. Основи

1422111806-yNzNFpTa_650_

1422111823-yahXcMUz

По ходу проекту я дізнався багато нового про картону. Практично у всіх є старі коробки, і я раджу використовувати їх не тільки для нашого міні проекту, але й для експериментів. Особисто я провів кілька експериментів, ніж заощаджу ваш час, і ось деякі висновки до яких я прийшов.

Картон і гофрокартон – це одне і теж?

І так і ні. Згідно Вікіпедії, картон це “Матеріал, що складається переважно з рослинних волокон, що відрізняється від паперу більшою товщиною і масою на квадратний метр”. Наприклад картон використовують для виготовлення коробок для сухих сніданків.

У той час гофрокартон, це матеріал на основі паперу, з рифленими шарами між якими проходять плоскі шари, “відрізняється не тільки малою вагою і дешевизною, а й високими фізичними параметрами”. Як правило, його використовують в промислових цілях, для упаковки вантажів.

Читайте також: Як зробити фоторамку своїми руками. Ідеї фоторамок.

Два поняття часто використовуються як взаємозамінні. У повсякденній мові можна назвати гофрокартон картоном і навпаки.

Вище на другому фото я показав різні типи гофрокартону.

Крок 3: Підготовка гофрокартону

1422112016-YrTxTVry_650_

876976

876976654654

Перед тим як почати робити самі рамки, нам потрібно мати на руках відповідний картон. На першому фото я сфотографував кінцевий варіант того, що нам бажано мати перед початком. Коли у нас буде все готове, можна буде сфокусуватися на дизайні. Приготуйтеся і запасіться терпінням, на підготовку картону може піти весь день.

Підготовка гофрокартону зводиться до того, щоб видалити верхній шар, і оголити рельєф. Проблема в тому, що зробити це не так то просто як здається, з кількох причин:

 1. Різний картон зроблений з різною кількістю клею між шарами.
 2. Різний картон зроблений з паперу різної якості і товщини.

Тому немає стандартного методу або процедури з видалення верхнього шару. Або принаймні він мені не відомий. Але все ж деякі напрацювання, які з різним ступенем успішності допомагали мені виконати завдання у мене є:

 1. Найпростіший метод – просто терти шар назад і вперед.
 2. Трохи вдосконалений перший метод, але попередньо верхній шар зволожується.

На другому фото (2) приблизний набір інструментів, який допоможе вам у цьому занятті. Це пензлик, водяний розпилювач, ножиці, ніж, не груба наждачний папір, щипці. Спочатку на картон розбризкується вода, потім його ще раз промокують пензликом. Чекаємо пару хвилин, поки волога не проникне всередину, і можна починати знімати верхній шар. Він повинен знятися без проблем.

Читайте також: Сердечки з скріпок своїми руками

Перший метод підходить більше для невеликих шматків картону, другий же навпаки.

Крок 4: Апаратна дизайнера

1422112244-mXfIvFjP_650_

876976654654

876976654654

Взагалі, для роботи з гофрокартоном не потрібно багато інструментів, але якщо ваша фантазія розіграється не на жарт, то все що я перерахую нижче точно не буде зайвим :)

 1. Набір ножів X-Acto
 2. Килимок для різки
 3. Великі ножиці
 4. Маленькі ножиці
 5. ПВА
 6. Олівець і точилка
 7. Малярський скотч
 8. Терпіння і багато багато чаю :)

і ще кілька речей, які не обов’язкові, але можуть знадобиться:

 1.  аерозольна фарба (якщо ви хочете робити фоторамки різних кольорів) 2. прямокутна лінійка (для зручності)

Крок 5: Перша фоторамка

1422112344-UMasyaHp_650_

1422112345-srZVsNkd

Подивіться на фото для більшої наочності, а я поки опишу коротко весь процес як я робив рамку. І це поки лише рамка, декорувати її ми будемо пізніше.

Отже, спочатку вирізається основа фоторамки, найбільший шматок-прямокутник. Потім у ньому вирізується відсік для фото. Потім з іншого шматка картону вирізається прямокутник, розмірами трохи більший ніж відсік для фото, він буде знаходиться з заднього боку фотографії, утримуючи її. Зверніть увагу, що цей шматок я приклеїв до основі рамки на малярський скотч, так він буде легко відкриватися і закриватися. Назвемо його дверцятами. Навколо дверцята приклеюються стрічечки з картону, потім вони приклеюються по сторонам усієї рамки. З заднього боку рамки я також приклеїв трикутники (фото номер 8), вони допоможуть рамці стійко прилягати до стіни.

Крок 6: Декоруємо рамку

1422112438-kTIiNtoa_650_

1422112439-etVMXKAT

Прийшов час включити фантазію і дати їй волю.

Сподіваюся з фото більш-менш зрозумілий процес, зверну увагу лише на пару фактів. Спочатку гофрокартон ріжеться на стрічки, а ті в свою чергу на частини, це будуть елементи мозаїки. Ці елементи потім клеяться на саму рамку.

Крок 7: Фоторамка Чорна Перлина

1422112511-UasCsTzS_650_

1422112512-IumKETEz

Цього разу я використовував фарбований картон. Чорний колір у поєднанні з кольором картону виглядає дуже елегантно. Чи не так?

Крок 8: Пограємо з кільцями

1422112569-JsxZUONV_650_

1422112569-TFKYufrO

1422112569-YrazRzfD

 

Ще один варіант цікавого дизайну для фоторамки. Він трохи простіший у виготовленні, і при цьому також симпатичний.

Крок 9: Любителям геометрії

1422112615-eRDNgZPV

 

1422112616-jHyouoib

Коли мені набридло робити квадратні й круглі рамки, я вирішив спробувати щось нове. Натхнення не було, я і відкрив почитати науковий журнал. У ньому я натрапив на фото молекули води, воно зображувалося у формі багатокутника. Я тут же відкинув журнал, і повернувся в свою міні майстерню.

На цей раз я вирішив привнести золоті нотки, пофарбувавши золотою фарбою деякі стрічки.

Крок 10: Ще кілька варіантів

1422112660-moXkbbti_650_

1422112694-yZvEgOvc

 

1422112659-eDGsvECc

Цим рамкам я поки не дав назви, але думаю підійде “Абстракція” :)

Крок 11: На закінчення
Ну що ж, тепер у мене багато фоторамок на всі випадки життя. Якщо вам сподобалося, сподіваюся ви спробуєте зробити такі і для себе.

До речі, рамки вийшли настільки легкими по вазі, що мені не довелося кріпити їх на стіну на спеціальні кріплення, я просто використовував двосторонній скотч.

Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.