Піч з ванни для приготування їжі

pehnull-iz-staroj-vanny-0-006

Величезній кількості старих речей можна подарувати “друге життя” після їх грамотного доопрацювання. Часом, результатом подібних переробок можуть стати речі, зовнішній вигляд і функціональне призначення яких будуть радикально відрізнятися від свого прообразу.
В описаному нижче випадку, поняття “Handmade”, може бути буде і не зовсім доречним, зважаючи масивності переробленої речі. Тим не менш, за оригінальністю та креативності дана ідея вже точно виходить за рамки буденності.

Читайте також: Як зробити мангал з газового балона

Результатом трансформації зі старої речі в нову стала піч, яку цілком можна використовувати на дачі або у дворі будинку. У вийшла в кінцевому підсумку грубці запросто можна приготувати суп і кашу, спекти цілком їстівні хліб і здобу. Словом, пічка цілком може стати конкурентом звичної плити.

Піч з ванни або як це робити?

Стару, демонтовану ванну не варто поспішати здавати приймальник на утиль або застосовувати її в якості ємності для поливу рослин. Дворова піч у господарстві завжди знадобиться, тим більше, що зі старої ванни її зробити цілком реально при практично відсутності додаткових витрат.

Спочатку, ванну необхідно розрізати посередині впоперек. За допомогою болгарки (кутової шліфувальної машинки), кількох відрізних дисків це зробити можливо, витративши час і певні зусилля.

pehnull-iz-staroj-vanny-0-001

1. Потрібно знайти металевий лист порядка 5 мм завтовшки. Лист буде використаний як прокладки між половинками печі. Це дасть можливість розділити камери для спалювання дров і для готування їжі. У листі потрібно зробити отвір для димаря.

image-11
Труба буде виведена з камери спалювання дров, проведена через камеру для готування, а її закінчення буде знаходитися зовні над пічкою.

В якості з’єднувальні елементи, можна використовувати кріпильні штирі. Ними слід стягнути між собою краю ванни і затиснутий між ними лист металу. Щоб запобігти задимленню камери для готування, бажано використовувати пічний герметик.

pehnull-iz-staroj-vanny-0-002

Трубу димоходу необхідно прикріпити допомогою зварювання до розподілювальному металевого листа.

2. Майбутню піч з ванни бажано встановити на підготовлену цегляну підставку, вирівнявши її рівнем. Оскільки матеріал печі – чавун, його краще прогріти, протопити дровами. Як наслідок, прогрітий чавун забезпечить краще варіння, ніж холодний.

pehnull-iz-staroj-vanny-0-003
Для підвищення теплоємних характеристик камери готування, на металевий лист можна покласти кам’яні плити. Вони будуть утримувати тепло, виключать перегрів нижнього листа і забезпечать рівномірний прогрів в камері готування їжі.

Читайте також: Саморобна піч з бочки своїми руками

3. До лицьової сторони печі необхідно прикріпити дверки для топки, а також для дверцята для камери готування.

pehnull-iz-staroj-vanny-0-005

4. Піч з ванни готова. Тепер її можна випробувати. Щоб  надати печі більш естетичний і солідний вигляд, можна зовні її пофарбувати. Внутрішні ж стінки печі фарбувати не рекомендується.

5. У ній можна випікати пишний і смачний хліб.

6. Ось так от можна склепати піч з ванни своїми руками.

pehnull-iz-staroj-vanny-0-006

7. Погляньте на фото печі! Чим не мотивація для того, щоб терміново приступити до переробки старої ванни?

pehnull-iz-staroj-vanny-0-007

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.