Піч-буржуйка з газового балона

75027

Буржуйка хоч і має вже більш, ніж вікову історію, але не перестала бути дуже актуальним пристроєм для обігріву невеликих приміщень і сьогодні. Особливо вона популярна серед завзятих автомобілістів, які навіть у зимовий період не можуть відмовитися від удосконалень у своєму автомобілі, і тому проводять в гаражах весь свій вільний час. Нескладна буржуйка з газового балона стане для них справжнім порятунком.

Зміст статті

 1. Відео-приклад – буржуйка з двох газових балонів
 2. Інструменти і матеріали
 3. Підготовка балона
 4. Виготовлення вертикального варіанту буржуйки
 5. Горизонтальна буржуйка
 6. Буржуйка з балона невеликого розміру
 7. Комплексний варіант буржуйки з газового балона (відео)

Ballon1

Таку піч виготовляють не тільки з цілісних листів металу, але і різних металевих предметів, які здатні витримати жар від інтенсивного полум’я – це може бути бочка, фляга, труба або газовий балон.

Буржуйка з газового балона може бути виготовлена ​​по-різному, і мати вертикальне чи горизонтальне розташування. Іноді цю піч роблять навіть з двох балонів, встановивши у вертикальному положенні один з них на інший, який орієнтований горизонтально.

Відео-приклад – буржуйка з двох газових балонів

Втім, варіантів чимало, і розглянувши різні можна вибрати той, який буде зручнішим в експлуатації, і прийнятним в простоті створення. Наприклад, ми вже раніше розповідали як зробити з газового балону мангал.

Природно, для виготовлення печі-буржуйки з балона потрібні деякі інструменти і матеріали, а також певні навички роботи з ними.

Інструменти і матеріали

З інструментів необхідно приготувати:

 • Зварювальний апарат (200А);
 • Шліфмашинку – «болгарку», краще з дисками діаметром не менше 180 мм;
 • Електроди;
 • Круги для шліфування й відрізання металу;
 • Молоток, очищающий шлак від зварювання;
 • Щітку з металевою щетиною;
 • Метр складной, рулетку, крейда або маркер для розмітки;
 • Дриль і свердла потрібних діаметрів;
 • Зубило, молоток звичайний і плоскогубці.

З матеріалів, крім одного чи двох газових балонів, необхідно придбати:

 • Лист металу, товщиною не менше трьох міліметрів – він стане в нагоді для влаштування вручений плити і зольника;
 • Готові чавунні дверцята, або ж їх теж можна виготовити самостійно з металевого листа або вирізаного з балона шматка металу;
 • Труби для димоходів;
 • Куточок металу або товсту арматуру – вони потрібні для виготовлення ніжок і колосника. Останній можна придбати в готовому вигляді (з чавуну) або створити його за допомогою отворів, просвердлених в дні балона.

Тут же потрібно відзначити, що для виготовлення такої грубки підійде як стандартний газовий балон, так і балон невеликого розміру.

Як говорилося вище, пічка з балона може бути вертикальною і горизонтальною. Вибрати потрібну можна виходячи з кількості місця, відведеного для установки буржуйки і зручності її експлуатації.

Підготовка балона

Правильна підготовка балона – це дуже важливий захід перед початком роботи, особливо якщо буржуйка робиться з ємності, в якій не так давно перебував газ. Так як залишки газу можуть залишатися всередині, при різанні, яке супроводжується іскрами, балон може вибухнути.

Тому спочатку необхідно відкрутити вентиль, розташований зверху балона і звільнити прохід для виходу залишків газу – ця процедура потребує деякого часу. Краще залишити ємність у відкритому стані на ніч на відкритому повітрі або в добре провітрюваному нежитловому приміщенні, а ще краще – заповнити його водою до самого верху.

Далі, балон перевертають балон і зливають конденсат. Він має дуже неприємний запах, тому цей процес також не можна проводити в приміщенні, де проживають люди.

Промита ємність вже не містить ніякої вибухонебезпечності при роботі з нею, і можна сміливо приступати до процесу різання.

Виготовлення вертикального варіанту буржуйки

Ballon-vertikaln.2

Ballon-11
Варіант розмітки для вертикальної буржуйки (креслення)

При виготовленні цієї моделі, балон встановлюється в звичайному для нього положенні, горловина повністю зрізується і потім проводиться розмітка за допомогою рулетки і маркера.

Ballon-rezka
Прорізання отворів для дверцят

Далі із застосуванням шліфмашинки (можливо – за допомогою газового або плазмового різака, у кого вони є) вирізаються отвори для влаштування топки і піддувала.

Ballon-vertikalnyiy
Колосник можна створити з арматури

Наступним кроком йде пристрій колосника між камерою топки і піддувалом. Так як цей елемент потрібної форми і розміру знайти складно, його роблять з арматури. Її нарізують відрізками потрібного розміру і приварюють на заздалегідь зазначене місце.

Далі встановлюються дверцята – для їх виготовлення відмінно підійдуть вирізані шматки металу. Їх встановлюють на приварені до корпусу балона петлі.

На дверцята потрібно обов’язково встановити засувки або клямки – вони повинні надійно утримувати стулки під час топки.

У верхній частині балона, при бажанні, можна влаштувати невелику варильну поверхню. Вона завжди знадобиться для того, щоб приготувати каву або чай або підсмажити яєчню. Ця панель виготовляється з металевого листа.

На таку поверхню просто проситься водогрійний бак
На таку поверхню просто проситься водогрійний бак

На фото представлений варіант підготовчої основи не просто для варильної панелі, а для установки зверху ємності для підігріву води, зробленої за типом самовара. Труба, що виходить з топки, проходитиме через ємність з водою, нагріваючи її.

Всі шви, якими привариваются будь-які деталі печі, повинні бути герметичні.

Димохідна труба може бути встановлена ​​у верхню частину печі або бічну стінку. З приміщення димар виводиться через стіну будівлі або дах.

Таке розташування газового балона допомагає заощадити площу приміщення, так як піч виходить компактною і акуратною. Особливо вона добре підійде для гаража або маленької кімнати на дачі.

Горизонтальна буржуйка

Ballon2

Інший варіант грубки з балона, який розташовують горизонтально, теж має свою перевагу – на ній можна влаштувати велику варильну панель, яка буде здатна не тільки розігріти чай, а й приготувати обід.
Для того щоб конструкція буржуйки стояла рівно та найдіно, для неї варять з куточка надійну підставку, і після завершення роботи закріплюють на ній готову грубку за допомогою точкового зварювання.

Роботу над балоном починають також з розмітки, після чого вирізається квадратний отвір для установки дверцята і круглий – для пристрою димовідводів труб.
У дні майбутньої печі висвердлюють отвори, які будуть виконувати роль колосника, а під ним з листа металу приварюється короб, в який зсипатиметься зола.
Ballon-prosver.-otverstiyЦя ж камера буде піддувалом, тому на неї встановлюють регульовані дверцята, щоб можна було зменшити або збільшити приплив повітря, для встановлення потрібної тяги.

Ballon3
Дверцята можна виготовити самостійно

Дверцята для цієї печі можна виготовити самостійно, ошпаривши вирізану з балона частину, а можна встановити готову чавунну деталь, яка вже має раму. Другий варіант встановити буде простіше, і він  вже забезпечений клямкою для надійного закриття топки.
Ballon-dvertsa

Після установки дверцят, буржуйка закріплюється на підставці або до неї приварюються ніжки потрібної висоти.

Потім приварюється патрубок, на який буде встановлений ​​димохід з труб.Він може виводитися також через стіну або покрівлю.

Буржуйка з балона невеликого розміру

Ballon-reshetka-kolosnik

З маленького балона теж можна спорудити піч буржуйку. Її виготовляють за тим же планом, що і грубку з горизонтально покладеного балона.

Але в даному варіанті замість просвердлених отворів у дні буржуйки, встановлюють чавунний колосник. для нього вирізане вікно потрібних розмірів.

Піддавали в комплексі з колосником приварюється наступним чином.
Ballon-zolnik

Далі на коробку зольника привариваются ніжки, конструкція перевертається і зверху встановлюється, і кріпиться зварюванням патрубок для димоходу.

Після завершення роботи над буржуйкою її встановлюють на постійне місце і виводять димохід на вулицю.

Комплексний варіант буржуйки з газового балона (відео)

Запропоновані варіанти – це лише мала частина того, що придумано народними майстрами. Подивіться, як умілець поєднав в одній буржуйке цегляну кладку і газовий балон:

Якщо є базові поняття про роботу з вищеописаними інструментами і всі необхідні матеріали, можна спробувати виготовити цю зручну, а іноді і незамінну піч самостійно. Зробивши її своїми руками, можна заощадити досить велику суму, а також змусити функціонувати вже непотрібний газовий балон. Найголовніше – відповідально підійти до цієї роботи і робити її не кваплячись, виконуючи уважно кожну дію.

5 thoughts on “Піч-буржуйка з газового балона

 1. Hello there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.

  Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty
  quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not
  sure where to start. Do you have any tips or suggestions?
  Many thanks

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.