Пастка для мух – яка найефективніша?

muha

Мухи – двокрилі членистоногі комахи, абсолютно заслужено вважаються найбільш настирливими і надокучливими, деякі з видів яких відрізняються неприємними і болючими укусами. До того ж всі представники цих літаючих паразитів є злісними переносниками різних інфекційних захворювань і яєць гельмінтів. У даній статті буде розглянута пастка для мух як один з видів боротьби з цими шкідливими комахами.

Зрозуміло, починати боротьбу з мухами, які воліють відкладати яйця в місцях скупчення різних відходів, на звалищах, в сміттєвих баках, у фекаліях людей і тварин тощо, необхідно з підтримки в житлових приміщеннях чистоти. Крім того, слід подбати про те, щоб закрити доступ цим шкідливим «сусідам» доступ до продуктів, а також до ємності з харчовими відходами.

Потрібно також використовувати можливі способи для перекриття каналів проникнення мух в квартиру або будинок – встановити протимоскітні сітки на вікнах, двері на балкон або терасу.
Боротьбу з уже залетівшими в приміщення дорослими комахами кожен веде тими методами, які йому здаються найбільш зручними, ефективними і прийнятними – вбиває хлопавкою, обробляє інсектицидами або застосовує будь-які пастки.

Основні види пасток

Всі вживані в наш час пастки можна розділити на кілька різних груп:

 •  саморобна пастка для мух;
 • електричні пристрої;
 • приманки з інсектицидами;
 • липучки.

1. Власними руками можна зробити і отруйні принади, і механічні пастки, і липучки. Існує кілька досить відомих способів, давно відомих і досить ефективних.

а) Для виготовлення липучки потрібні смуги або аркуші паперу, на які потім потрібно нанести один з нижче наведених складів:

 • 20 г каніфолі;
 • 20 г касторової олії;
 • мед або солодке варення.
 • 100 г каніфолі;
 • 50 г касторової олії;
 • 25 г скипидару;
 • варення або мед.

Кетамін змішують з каніфоллю на паровій (водяний) «бані», потім додають інші інгредієнти, складом просочують папір і розміщують пастки своїми руками в приміщеннях, що піддаються нападам мух.

б) Годівниці-приманки з отруйними речовинами також нескладно приготувати власноруч, ретельно перемішати всі компоненти і намазати суміш на невеликі аркуші щільного паперу, які потім потрібно розкласти на тарілочки з невеликою кількістю води. Така пастка-приманка, яка містить інсектициди, готується по одному з наступних рецептів:

 • Чорний мелений перець – 10 г;
 • цукровий пісок – 10 г;
 • молоко – 150 мл;
 • Цукровий пісок – 60 г;
 • дихромат калію (калієвий хромпик) – 20 г;
 • вода – 500 г;
 • етиловий спирт – 40 г.

в) Механічна пастка для мух, зроблена своїми руками, як правило, – виріб вельми хитромудрий. Народними умільцями придумано величезну кількість різних винахідливих і дотепних пристосувань, наприклад, ось деякі пастки для вилову мух:

 • На прутик, встромлений в пісок, надіти пакет з поліетилену догори дном, на нижній край (загорнутий всередину) покласти приманку. Коли багато мух залетить у пакет, перетиснути нижній край пакета, мухи при цьому злетять вгору і виявляться закупореними в пастці, потім залити пакет водою з милом або ацетоном.
 • У пластиковій пляшці зробити отвори трохи нижче горлечка, вставити в них трубочки, всередину пляшки покласти (налити) приманку. Мухи будуть проникати в пляшку через трубочки і не мати можливості вибратися з неї.
 • Залити в скляну банку солодкий розчин з додаванням мила. Мухи неминуче опиняються в липкій рідині, навіть злегка намочивши крила, і гинуть в ній.

2. Електричні  пастки для мух – ефективні, абсолютно нешкідливі для людей пристрої, що мають певні переваги перед іншими способами боротьби з цими шкідливими і настирливими комахами.

Пастки для мух на електричній основі роботи даного виду пасток (різними виробниками випускаються відрізняються зовні конфігурації цих приладів) закладені принципи приманювання літаючих комах, мух, гедзів, комарів і ос світлом, а потім враженя їх розрядом струму. У цьому пристрої використовуються ультрафіолетові (актинічні) лампи, що не мають шкідливого впливу на життя і здоров’я людей. Комахи потребують світла, а підлітаючи, потрапляють на металеву решітку, яка знаходиться під напругою.

Плюси використання електричних пристроїв:

 • безпека по відношенню до людей і домашніх тварин;
 • економічність (прибрати прилад один раз, немає необхідності витрачатися на інсектициди, а споживання електрики у даного пристрою незначне);
 • робота приладу може тривати цілодобово, вражаючи комах, що ведуть нічний спосіб життя.

Недоліками даної пастки від мух можна вважати тільки необхідність захисту дітей і домашніх вихованців від зіткнення з пристроєм, а також небажане застосування даних приладів у приміщеннях, де тривалий час перебувають люди.

3. Приманки з отруйними речовинами – також ефективний спосіб боротьби з мухами. Для цієї цілі використовуються різні інсектицидні пастки. Особливо широке застосування останнім часом отримали пастки-контейнери, що містять речовини-аттраканти, принаджуючі комах (в тому числі і феромони мух), а також отруйні хімікати, дія яких починається після додавання у вміст м’якої упаковки невеликої кількості води. Пастка вважається одноразовою, тобто, після її заповнення (а вона може вмістити до 20 тисяч особин), контейнер потрібно викинути. Але працює дана приманка-пастка досить довго, до півтора місяців, і досить буде тільки додавати зрідка воду, у міру висихання.

4. Липучки для лову мух – недороге, найбільш звичний і знайомий засіб. Дану пастку можна придбати в будь-якому господарському магазині, розгорнути згідно інструкції, нанесеної на упаковці, а потім закріпити під стелею в приміщенні, найбільш «відвідуваному» мухами. Вже незабаром на липкій поверхні будуть виявлені настирливі комахи. Навіть злегка зачепивши липку поверхню, вони вже не зможуть вирватися з пастки.

Боротися з мухами обов’язково потрібно, унаслідок їх надзвичайної плодючості, живучості і величезної шкоди – здатності переносити і поширювати найважчі інфекційні захворювання.


Читайте та подавайте власні безкоштовні оголошення Золотоноша в будь-який для вас зручний час. Оголошення про роботу, нерухомість, автомобілі, техніку, мобільні телефони та багато чого іншого.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.