Сушарка для овочів та фруктів

5418-400x265

На наш погляд не завжди кращим рішенням буде копіювати пристрій. Тим не менш, саме це настільки просте, що копію як раз-таки виготовити можна. Найприємніша новина в тому, що електрична частина може бути куплена на будь-якому ринку, вирізана з інших пристроїв і навіть – як буде показано нижче – інша побутова техніка самим різним чином може використовуватися для досягнення нашої цілі, причому без будь-якої шкоди. Так як зробити сушилку для овочів?

Пристрій типової сушарки для овочів

Сушарка для овочів та фруків влаштована точно так само, тільки з точністю до навпаки до пароварки. А це означає, що:

 1. Є декілька ярусів сітчастих ящиків, які ставляться один на одного.
 2. Верхня кришка рівно посередині має отвір для виходу вологого повітря.
 3. У піддоні знаходиться спіраль по центру, в каналі.
 4. За допомогою найпростішого електричного двигуна повітря нагнітається і входить в робочу камеру через круглий отвір у підлозі.

Це все! Правда просто? А тепер подивимося, як обійтися своїми силами, не купуючи в магазині сушарку для овочів.

 

Чи так вже потрібні ці яруси в сушарці для овочів?

Не завжди овочів і фруктів так багато, що потрібно простіру для їх розміщення. У цьому випадку сушарку для овочів легко і просто замінить аерогриль будь-якої модифікації.

 • Знадобиться деко з кухонної плити, на якому ми розкладемо все, що потрібно висушити. Це можуть бути овочі, фрукти та багато іншого. Гриби, ягоди …
 • З аерогрилю знімаємо кришку з лампою і вентилятором, також беремо високу сітку з тих, що йдуть в комплекті і йдемо з усім цим до листу.

5423

 • Встановлюємо сітку рівно посередині дека так, щоб вона міцно спиралася на сталь і не хиталася.
 • Ставимо на сітку кришку аерогрилю, підключаємо до розетки, але ручку відкриваємо, блокуючи включення.
 • Переконуємося, що все стоїть в такому місці, де не може випадково статися займання. Тримайте подалі штори, дітей, домашніх тварин.
 • Деко з кришкою аерогрилю повинні стояти міцно на підлозі, табуреті, столі.
 • Відповідно до інструкції запускайте свій аерогриль на самій низькій температурі. Жар буде досить сильним, тому слід обережно приступати до справи.

Можна встановити таймер нашої імпровізованої сушарки для овочів на годину. Потім за сигналом прийти, перемішати продукцію. Через чверть години повторити. І так до повного висихання. Плюс в тому, що нічого не потрібно робити своїми руками, а крім того зайвого місця на кухні не знадобиться. Не має досі аерогрилю? Купуйте найдешевший на пробу, і незабаром від курячих грудок, ізжаренную без масла, але зі спеціями, вже буде складно відмовитися. Тепер читачі знають, як може бути виготовлена ​​сушарка для овочів своїми руками.

Як ще можна зробити сушарку для овочів

Якщо не вдасться знайти аерогриль, спробуйте фен. Завжди ставте його на мінімальний режим для початку. Як здійснити сушку? Ми не рекомендуємо користуватися гратами, як це було минулого разу, тому що вихід фена вузький, є всі шанси оплавити його носик, до того ж. Найпростіше підвісити прилад на досить міцній мотузці, направивши його в потрібне місце.

5433-400x283
Мінус у тому, що немає таймера у фена, а прилад може і не витримати довгої роботи. Добре, якщо всередині є який-небудь термостат на основі, наприклад, біметалічної пластини (тільки для прикладу).

В іншому випадку від довгої роботи може перегоріти який-небудь запобіжник. Наприклад, у разі перегріву обмоток двигуна. Ось тому фен є пристроєм менш привабливим, але цілком допустимим. Однак найкраще на наш погляд у разі великих заготовок спробувати зробити сушарку для овочів самостійно, максимально повторюючи деталі заводський конструкції.

Як зробити сушарку для овочів з підручних засобів

Вся проблема впирається в те, як правильно підібрати потужність спіралі. У багатьох відеооглядах можна бачити, що і корпус і сушарки для овочів з пластмаси, і сітки теж. Це прямо вказує на те, що температура не така висока. З цього приводу ми рекомендуємо вивчити спочатку характеристики покупної сушарки для овочів, а потім скопіювати конструкцію. Для цього пропонуємо зайти на Хотлайн для ознайомлення зі спектром пропозицій. Заходьте на сайт і набирайте в рядку «електросушарка для овочів фруктів грибів». Саме такий запит приведе нас на потрібну сторінку.

Тож для конструювання знадобляться:

 • Моторчик, можна прямо кулер з системного блок зняти. Зрозуміло, той, що потужніший.
 • Спіраль ніхрому опором близько 90 Ом. Скільки це буде метрів, запитаєте на ринку. Якщо там не в курсі, візьміть тестер, виміряйте опір відрізу, довжина якого відома. Далі на калькуляторі знайдіть потрібну установку. Чому саме 90 Ом? Щоб потужність вийшла порядку 600 Вт, а більш точно: 220 х 220/90 = 537 Вт Якщо взяти відріз трохи коротше, то і спіраль буде гріти краще, і небезпека пожежі одночасно зростає. Як варіант можна взяти спіраль фена, але тільки всі її елементи включити послідовно, щоб вийшло опір 90 Ом. Плюс в тому, що кварцові пластини хрестовини вже мають.
 • Жароміцні пластини, на зразок тих, що стоять у фені. Чи можна взяти замість цього галогенну лампу? Якщо знайдете невеликого діаметру, прапор в руки.
 • Ми рекомендуємо зробити корпус із сталі, а також купити сітку під яруси з харчової сталі. І зовсім не потрібно брати москітну (в минулі часи вона була і металевою). Не варто для стійок застосовувати електроди зварні, мідний дріт з лакової ізоляцією та інші нестравний речі. Тільки харчова сталь, або алюміній (харчовий).
 • Корпус візьміть від якихось консервів. Наприклад, раніше у великих банках з жерсті можна було знайти томатну пасту, оливки та ін. В крайньому випадку скрутіть з аркуша потрібний розмір. Чи не паяйте, а ось клепати можна.

Це, напевно, все, зібрати своїми руками зможе кожен. Тепер з техніки безпеки. У якомусь місці потрібно буде передбачити механізм регулювання температури. На наш погляд для цього відмінно підійде біметалічна пластина з масляного обігрівача.
Якщо вдасться дістати весь термостат з ручкою, то й зовсім буде чудово. Як їм користуватися?

Над вихідним отвором в днище ставиться відбивач. За площею він перекриває канал і служить для того, щоб на спіраль не впали ягоди, фрукти, що гарантовано створить пожежонебезпечну ситуацію. Крім того, ми б і боковини захистили сіткою. А ось на відбивач необхідно приліпити нашу біметалічну пластину із засобами регулювання. Харчування спіралі сушарки для овочів вести саме через це імпровізоване реле. Вся проблема тільки в інерційності. Якщо відбивач буде з жерсті, то Щелканов біметалічної пластини не буде кінця. Зробіть його зі сталі на 5 – 6 мм або чого-небудь схожого. Цим забезпечиться якась інерційність.

Що стосується відстаней між ярусами, то ми б виготовляли за потребами. У більшості випадку п’яти сантиметрів для сушарки овочів буде цілком достатньо. Додамо до цього, що процесорний кулер вимагає живлення постійним струмом. Візьміть зарядний пристрій для будь-якого обладнання: телефон, IPAD, рація. Вольтаж там буде трохи менше 12 В, що викличе закономірне зниження оборотів. Вентилятор ставте прямо під спіраллю (як у фені). Якщо немає бажання зв’язуватися з постійним струмом, знайдіть асинхронний двигун (колекторний сильно шумить). Тихі мотори в вентиляторах, холодильниках, деяких витяжках … загалом, орієнтуйтеся на слух.

Саморобна сушарка для овочів має бути і безпечною. Металевий корпус слід заземлити. Тим більше, що всередину може потрапити волога. У цьому випадку просто вирубає пробки.

Варіант для самостійної просушки овочів

Найпростіше висушити овочі в духовці. До речі, раніше приблизно так і прийнято робити. Тільки використовувалася грубка. Зрозуміло, дека ставляться не всередину, а зверху, на лежак. За досить довгий термін висихають і гриби, і ягоди. А ось газова плита погана сушарка для овочів і фруктів. Блакитне паливо, нехай і в мінімальних кількостях, містить різні домішки. Не слід харчовим продуктам занадто довго контактувати з продуктами згоряння. Набагато простіше обійтися батареєю, принаймні зараз прийнято зберігати сухофрукти взимку саме там, щоб не відсиріли.

Дачники за традицією користуються сонцем, і це теж хороший варіант. Нарешті, насіння сушать і смажать на сковороді. Таким чином, принцип роботи сушарки для овочів може бути різним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.