Як зробити утеплення акумулятора автомобіля

утеплення акумулятора авто
утеплення акумулятора авто

Сучасний автомобіль містить не один десяток споживачів електроенергії, але всього два джерела струму – генераторну установку і акумуляторну батарею (АКБ).
В АКБ вироблення електроенергії відбувається в результаті електрохімічних процесів, подібних тих, що протікають в клітинах живої тканини. У деякому роді, АКБ ближче до живої матерії, ніж до мертвого «заліза».
Тому акумуляторна батарея, як і все живе, воліє працювати в умовах помірних температур, виключаючи, як надмірно високі, так і суто низькі їх значення. Оптимальною для АКБ є температура навколишнього повітря від + 25ºС до -15ºС.

При температурі електроліту нижче -15ºС ємність АКБ падає на 1% на кожен градус зниження температури.

Це змушує окремих автовласників в морози зберігати АКБ в теплому приміщенні, що дозволяє вранці без зусиль завести з його допомогою двигун машини. Але альтернативою цьому незручному і трудомісткого способу збереження АКБ взимку може стати її утеплення. Але як утеплити акумулятор на зиму своїми руками?

утеплення акумулятора машини
утеплення акумулятора машини

Парадигма утеплення АКБ полягає в тому, щоб утримати хоча б частину тепла, яке батарея повільно накопичує під час роботи двигуна.
Причому неважливо чи буде це кейс з магазину або засіб, виготовлений своїми руками.

СПОСОБИ УТЕПЛЕННЯ АКБ

Подбати про утеплення акумулятора слід, коли температура зовнішнього повітря стане нижче -20ºС. Адже при цьому АКБ зовсім не завадить велика ємність, щоб запустити двигун (оскільки на холоді густіє масло, переохолоджується рідина в системі охолодження, зростає нагар на свічках і т. Д.).
Закутування лише одного акумулятора виправдано тільки для автомобілів, які використовуються щодня без перерв. Справа в тому, що АКБ виробляє зовсім мало тепла навіть під час своєї підзарядки.

як утеплити акумулятор авто
як утеплити акумулятор авто

Якщо ж автомобіль буде простоювати, то він все одно замерзне, включаючи і АКБ. З цієї причини укутування тільки батареї слабо допомагає, так як воно утримує тепло всього від 4 до 8:00. Також, є ще один недолік такого способу: тепло від гарячого двигуна не буде нагрівати акумулятор.

За відгуками водіїв більш ефективним і практичним є спосіб утеплення АКБ разом з утепленням моторного відсіку. Цей метод заснований на дії принципу «замкнутий простір». Більш холодний акумулятор, перебуваючи поруч з гарячим двигуном, не встигне до ранку повністю промерзнути і видасть стільки енергії, що її з лишком вистачить для легкого запуску не зовсім ще холодного двигуна.
uteplit-dvigatel-akb Утеплювати моторний відсік краще з радіатора. У найпростішому випадку це може бути картон, який поміщається перед радіатором. Картон треба розташовувати так, щоб він закривав від холоду верхній і особливо нижній патрубок. Потім утеплюється сторона акумулятора, звернена до радіатора. Стінка АКБ від двигуна не утеплюється, щоб тепле повітря від мотора обігрівало його.
Після цього спеціальною теплоізоляційною ковдрою зсередини утеплюється капот. Вона коштує не дорого і дуже легко кріпиться.

uteplenie-podkapotnogo-prostranstva-s-akb

УТЕПЛЮВАЧІ АКБ

Деяку важкість при укутуванні акумулятора представляє питання: яким матеріалом можна утеплити акумулятор? Тут треба керуватися конкретними обставинами і кваліфікацією виконавця.
batareya-v-splen

пінопласт допоможе утеплити акб
пінопласт допоможе утеплити акб

Можна використовувати для цієї мети як традиційні утеплювачі акумуляторів:

  • хутро;
  • повсть і т. д.,

так і сучасні засоби:

  • сплін;
  • пінопласт або ізолон;
  • поліуретанову піну;
  • фольгопласт та ін.

ПІДІГРІВ АКУМУЛЯТОРА В ТЕРМОКЕЙСІ

термокейс для акумулятора
термокейс для акумулятора

Не так давно в продажу з’явився чудо-термокейс з нагрівальними елементами.
Принцип роботи простий:

  • акумулятор запаковується разом із нагрівальними пластинами в цей кейс;
  • із запуском двигуна починають працювати підігрівачі, вони прогрівають батарею до + 25ºС;
  • при зупинці мотора, нагрівальні пластини не гріють.

Завдяки такому нагріванню і термокейсу, акумулятор остигає довше звичайного.

Як бачите, є з чого вибрати, а утеплювати АКБ чи ні – це особиста справа!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.