Коли садити часник на зиму?

коли саджати часник

Коли садити часник на зиму, яким чином це робиться, в якому місці, що повинно було рости перед ним… Яким посадковим матеріалом для часника користуватися, щоб здійснити посадку під зиму? У даному матеріалі, ви знайдете відповіді на всі ці питання.

У який час здійснюється посадка озимого часнику

Якщо використовувати традиційну технологію саджання озимого часнику (глибина від 3 до 5 см) то посадка здійснюється на 14 – 21 день раніше, ніж настануть холоди. Якщо брати північну Європу, то посадку потрібно здійснювати приблизно в останній декаді вересня або першій декаді жовтня, якщо говорити про захід і південь Європи (Україна в тому числі), а так само про інші більш м’які регіони – то десь у листопаді.

Але, якщо збільшити глибину посадки часнику перед зимою (від 10 до 15 см), то для регіонів з холодним кліматом посадку можна здійснювати від останніх днів у серпні до третьої декади в жовтні. Якщо застосовується поглиблена посадка, в озимому часнику краще відбувається вкорінення, отже, він краще перенесе зимовий період.

Вибираємо і готуємо місце

Найбільш стрімке зростання часнику спостерігається в якісно структурованої пухкому грунті, що має нейтральну кислотну реакцію (PH від 6 до 6,5): наприклад, легка суглинка і супісок. Забороняється посадка озимого часнику на ділянках, де грунтові води залягають на невеликій відстані або на території, яку підтоплює коли настає відлига.

Краще утриматися від посадки часнику на ділянках, удобрених гноєм, в іншому випадку у часнику буде рясне бадилля, пухка головка і на нього підвищиться ризик зараження грибковими захворюваннями.

Часник краще вирощувати на якісно освітленій ділянці, а там, де напівтіньові ділянки краще висаджувати його більш рідкісними рядами. Грядка для озимого часнику повинна трохи перевищувати метр завширшки і повинна розташовуватися уздовж східно-західного напрямку.

kogda-sazhat-chesnok-pod-zimu-1

Грунт для озимого часнику повинене бути перекопаний за допомогою вил на 200 – 300 мм в глибину. Бур’яни слід видалити з корінням. Необхідно внести садовий компост (15 – 20 л м²), і калійно-фосфорне добриво (наприклад, монофосфат калію розчинити у воді). Люди, що люблять органічне землеробство не користуються хімічними добривами, а замінюють їх деревною золою.

Готуємо часник під озиму посадку

Коли садити часник на зиму, і в якому місці – це, безсумнівно, важливі питання, однак, не менш важливим є і підготовка самого часнику. Один з найбільш видів часнику, які часто зустрічаються – фіолетово-смугастий. Даний сорт характеризується такими властивостями, як невибагливий і зимостійкий. Буває часник, який зберігається 3 сезони. При оновленні фіолетово-смугастого часнику за допомогою повітряних цибулинок, він може похвалитися рекордними результатами: вага цибулин може становити 150 гр.

kogda-sazhat-chesnok-pod-zimu

Придбанням посадкового матеріалу бажано займатися поблизу того місця, де часник зростатиме. Купуючи озимий часник, слід вибирати найбільш великі екземпляри, що не мають механічних пошкоджень і зовнішніх ознак хвороб (нетипові сірі або зеленуваті плямами на цибулинах).

Перш, ніж садити часник, потрібно розібрати головку на зубки, щоб відібрати найбільші і якісні. Нестрілуючим сорти часнику, висаджуються із зубків, що знаходяться на зовнішньому ярусі, найбільших.

Коли цибулини будуть розібрані по зубкам, слід зробити протруєння часнику розчином марганцю або в мідним купоросом (приблизно за добу).

Яким чином виконується посадка часнику

У підготовленому грунті слід намітити ті місця, в які буде висаджено озимий часник, з урахуванням схему 100 на 150 мм. Садити часник слід в розмічені місця, глибина посадки повинна становити 50 – 150 мм (все залежить від того, коли часник садиться).

Для прискорення процесу копки ямок скористайтеся ось таким пристосуванням
Для прискорення процесу копки ямок скористайтеся ось таким пристосуванням

Далі слід провести засипку ямок за допомогою компосту, а для території з холодним кліматом, потрібно мульчувати (шар 70-100 мм). Щоб здійснити мульчування, слід користуватися різними натуральними матеріалами, такими як опале осіннє листя і ялиновий лапник.

Після яких рослин можна здійснювати посадку часнику

В ідеалі, посадка часнику повинна здійснюватися слідом за культурами, для яких важливий азот (після капусти, помідорів, огірків, перцю, баклажанів, гарбузів та ін.). Краще не здійснювати висадку часнику в ті місця, в яких росла цибуля та інші коренеплоди, оскільки для них, як і для часнику, потрібна велика кількість такого матеріалу як калій і вони витягують його з грунту. Крім цього, від цибулі в землю можуть передатися захворювання, властиві даними рослинам.

kogda-sazhat-chesnok-pod-zimu-4

Якщо вам не під силу дотриматися правильної сівозміни рослин на грядці, то коли зберете часник, тут же займіться висадкою на його місце горошку посівного, а у вересні потрібно буде перекопати грядку, закривши горошок в грунт, і внести від двох трьох відер компосту на м², і удобрити мінеральними фосфорно-калійними добривами або деревною золою. Горошок знезаразить грунт і збагатить грунт азотом, а за одно і розпушить його.

На цьому все. Тепер ви знаєте, коли садити часник під зиму, як це робити, і на місці яких рослин це здійснюється, а це все що потрібно для того, щоб зібрати хороший урожай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.