Як перевірити конденсатор мультиметром

як перевірити конденсатор самому

У даному матеріалі мова піде про те, як перевірити конденсатор мультиметром або тестером, якщо ви немаєте приладу, перевіряючого ємність конденсаторів – LC-метром.

Існує два види конденсатора: полярні (електролітичні конденсатори), і неполярні до яких можна віднести всі що залишилися. Кондери полярного типу отримали свою назву завдяки тому, що вони припаюваються до радіоапаратури в строгому порядку: плюсовим контактом конденсатора до плюсового контакту схеми.

kak-provjerit-kondjensator-7

У разі порушення полярності такого конденсатора, він може вийти з ладу, і навіть може вибухнути.

Імпортні конденсатори позначаються на верхній частині невеликим хрестиком або іншою фігуркою, яку втиснули в корпус. У цих місцях корпус тонше.

полярний конденсатор фото

Це зроблено для того щоб забезпечити безпеку. З цієї причини, якщо станеться вибух імпортного конденсатора, то просто здійснитися розкриття його верхньої частини. На зображенні ви можете бачити конденсатор, який роздувся, від материнської плати комп’ютера. Прорив здійснений точно вздовж лінії.

як перевірити конденсатор

Перевірка конденсатора мультиметром

Для перевірки конденсатора за допомогою мультиметра, потрібно дотримуватися одного правила – ємність конденсатора не повинна бути менше 0,25 мкФарад.

Перед тим, як перевірити конденсатор мультиметром, слід визначити його полярність. Для визначення полярності конденсатора, досить уважно подивитися на його корпус, на ньому повинна бути нанесено маркування. Позначення мінуса проводитися за допомогою галочки. Чорна галочка, намальована поверх жирної золотої смуги і покажчиком мінусового контакту.

kak-provjerit-kondjensator-6

Тепер, слід взяти мультиметр, і виставити тумблер в режим прозвонки (зображення діоду) або на опір і за допомогою щупів торкаємося контактів. Оскільки мультиметр в режимі прозвонки і вимірювання опору видає постійну напругу то конденсатор буде заряджатися і в міру заряду показник опору конденсатора зростатиме.

Поки проводитися зарядка, значення опору зростає, поки не стане занадто великим. Подивимося, як це має виглядати.

kak-provjerit-kondjensator-2
Тут тільки відбувається торкання контактів за допомогою щупів.

 

kak-provjerit-kondjensator-3
Продовжуємо тримати, і дивимося за зростанням опору

 

kak-provjerit-kondjensator-4
поки він не буде дуже великим

Зручно перевіряти конденсатори аналоговим мультиметром, оскільки в ньому легко відстежити поворот стрілки.

kak-provjerit-kondjensator-5

Якщо під час торкання щупами конденсатора, мультиметр пищить і показує нуль, то це говорить коротке замикання в конденсаторі. Якщо мультиметр відразу показує одиницю, то в конденсаторі трапився обрив. У будь-якій з описаних ситуацій, слід викинути конденсатор, оскільки він не працюючий.

Перевірка полярних конденсаторів проводитися легше. Виставляємо тумблер мультиметра на мегаоми і притискаємо щупи до контактів конденсатора. Якщо значення опору не дотягує до 2-х мегаом, то конденсатор можна вважати несправним.

Перевірка конденсатор тестером відео

Ну от і все, тепер ви знаєте як перевірити конденсатор мультиметром. Якщо вам потрібно перевірити конденсатор з ємністю менше 0,25 мкФарад, то доведеться скористатися спеціальним приладом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.