Як знайти обрив проводки?

Збої в злагодженій роботі електричної проводки зазвичай доставляють величезну кількість незручностей. До ще більшої проблеми можна віднести дослідження ділянок обриву кабелів, саме завдяки яким, приходить кінець стабільному функціонуванню електроприладів. Знайти обрив електричної проводки неважко лише тоді, коли у вас прокладена відкрита проводка і ділянку пориву видно візуально.

Зміст

У разі, якщо електрична проводка прокладена приховано, то виявити порив набагато важче. Безумовно нам буде потрібно спеціальний прилад. У більшості ситуацій доводиться викликати професійних електриків, проте в окремих випадках в принципі, можливо, знайти прихований обрив проводки і своїми силами.

Як знайти фазу і нуль в проводці

По-перше, потрібно зрозуміти, який вид дроти обірваний – нуль або фаза. Для роботи нам буде потрібна викрутка-індикатор, за допомогою якої треба «промацати» кожен контакт електричного обладнання. Якщо на розетку поданий струм, то в ній має перебувати тільки один з контактів. В аналогічній ситуації у вимикача, буде розташовуватися один контакт в вимкненому стані, або ж всі контакти в стані включеному.

У разі якщо викрутка-індикатор визначає, що фаза – є, то, отже, обрив стався на нульовому кабелі. Якщо електрична проводка, крім усього, прихована, то виявити зону обриву і відремонтувати несправність здатні лише фахівці. Простому користувачу виправити обрив фази практично неможливо.

знайти обрив проводу в стіні

Як знайти обрив проводу тестером своїми руками

Якщо електрична проводка організована відкритим способом, і провід на всій протяжності від розподільного вузла до зони обриву добре проглядається, то в подібному випадку для визначення точки несправності застосовують електронний тестер. В першу чергу для проведення процесу пошуку з тестером потрібно відключити подачу струму спочатку на розподільний вузол, а потім – безпосередньо на дроті. На ділянці виведення кабелю з розподільного вузла потрібно зробити перший надріз на ізоляції. Він потрібен для того щоб з’явилася можливість дістатися до металевої жили, наступний надріз проводитися приблизно через один метр.

Потім потрібно заміряти опір на цьому відрізку проводу. У разі якщо електроопір на даному відрізку невеликий, то, напевно, тут обрив проводу відсутній. Після другого надрізу, через метр, потрібно провести чергову насічку, і знову заміряти на новому відрізку електроопір дроти. За даною схемою, треба робити надрізи і виміри, поки Ви не визначите повністю нульовий електроопір. Даний відрізок і буде зоною розриву дроту.

Як полагодити обрив проводу самому

Обстежуємо пошкоджений відрізок проводу. На ньому теж робляться надрізи, проте вже з більш маленьким кроком. Так, між близькими надрізами на несправному відрізку повинен бути проміжок півметра. Знайшовши подібним методом пошкоджену зону, але вже на більш маленькому за розміром відрізку проводу, потрібно знову повторити процес з надрізами.

Точка обриву електричної проводки за допомогою даного способу визначається гранично точно, практично до одного міліметра. Найчастіше точка обриву знаходиться набагато раніше, і потреби в абсолютно чіткому знаходженні ділянки обриву не виникає. Потім проводяться ремонтні роботи, і потім все надрезина дроті дуже добре електроізолюючими.

46456

Як знайти обрив проводу в стіні з цегли або бетону

Якщо провід з фазою розташований в стіні з цегли або бетону, то ділянку його обриву можливо виявити, застосувавши спеціальний безконтактний прилад для роботи з прихованою проводкою. Під час процедури розвідки враховуйте, що проводка прихована в стінних конструкціях проходить строго вертикально і горизонтально, всі зміни маршруту проводів виробляються суворо під кутом дев’яносто градусів.

Це дозволить з граничною точністю визначити шлях електричних проводів від розподільного вузла до електричного пристрою. Все, що необхідно зробити, – це рухати прилад над проводкою і на ділянці обриву проводу він неодмінно сповістить вас. Найчастіше прилад для роботи з прихованою проводкою на ділянці обриву відключає звукову подачу сигналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.